MILA CBiE zajmuje się szeroko pojętym doradzaniem podmiotom gospodarczym, najczęściej dużym organizacjom wspierająca proces zarządzania.
Nasz wsparcie polega wykonaniu analiz, udział w procesie badawczym oraz nadzorze w zależności od potrzeb Klientów poprzez audyt, sporządzenie raportu czy też ekspertyzy.
Ekspertyzy techniczne uzbrojenia i sprzętu technicznego, pojazdów samochodowych i ciągników (w tym np. powypadkowe), bezpieczeństwo transportu materiałów niebezpiecznych i ponadgabarytowych.
Centrum Badań i Ekspertyz Mirosław Chmieliński często realizowane są wspólnie i w konsultacjach z wykwalifikowanym personelem: rzeczoznawców i dyplomowanych rzeczoznawców SIMP, inżynierowie z uprawnieniami, inżynierowie mechanicy z wymaganymi certyfikatami (badania wizualne).
Wykonujemy też ekspertyzy maszyn oraz urządzeń specjalnych.
Oferujemy współpracę zgodnie z zasadami etyki zawodowej i dobrej praktyki inżynierskiej .
Właściciel MILA CBiE jest Dyplomowanym Rzeczoznawcą SIMP (Oddział w Gdańsku) i jest zobowiązany:
Rzetelnie, z wykorzystaniem całej swojej wiedzy i umiejętności, rozwiązywać problemy techniczne, dokonywać analiz i ocen zjawisk oraz podejmować zgodnie ze swoimi kompetencjami fachowymi optymalne działania i decyzje. Decyzje winny być niezawisłe, przy podejmowaniu ich nie można ulegać naciskom osób i instytucji, gdyby były one sprzeczne z obowiązującym prawem lub zasadami sztuki zawodowej i etyki.
Dyplomowany Rzeczoznawca SIMP winien kierować się w swojej pracy zasadami etyki zawodowej i dobrymi obyczajami, w tym:
- Podejmuje się opracowania ekspertyzy lub jej części tylko w zakresie swojej specjalności i tylko wtedy, kiedy może ją oprzeć na odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu.
- Poprzedza każdą ekspertyzę wyraźnym stwierdzeniem w czyim imieniu i dla kogo została wykonana.
- Opracowuje każdą pracę rzetelnie i odpowiedzialnie, w oparciu o aktualny stan wiedzy naukowej i pełne rozpoznanie istotnych faktów i okoliczności.
- Przy opracowaniu ekspertyzy nie sugeruje się oczekiwaniami zleceniodawcy i nie dopuszcza, aby presja zleceniodawcy wywarła wpływ na merytoryczną zawartość ekspertyzy.
- Aby uniknąć podejrzenia o stronniczość, rzeczoznawca odmawia wykonania ekspertyzy, której końcowe wnioski miałyby związek z jego interesem osobistym. W takim przypadku powinien powiadomić kierownika/dyrektora jednostki działalności gospodarczej o przyczynie odmowy.
- Informacji uzyskanych w związku z opracowaniem ekspertyzy, rzeczoznawca nie wykorzystuje na szkodę zleceniodawcy ani dla osiągnięcia niesłusznych korzyści własnych. W przypadku konfliktu interesów rzeczoznawca powinien stawiać wyżej dobro ogólne niż interes zleceniodawcy.
- Wykazuje inicjatywę celem ustawicznego podnoszenia swych kwalifikacji naukowych i zawodowych, dbając w ten sposób o autorytet osobisty i dobre imię Stowarzyszenia.